sobota, 8 października 2011

HAMMAM W DOMU
Z dobrodziejstw hammamu możemy skorzystać we własnym domu. Oczywiście nie stworzymy w naszej domowej łazience atmosfery takiej, jak panuje w marokańskim czy tureckim oryginalnym hammamie. Możemy jednak skorzystać z cudownych właściwości naturalnych kosmetyków, takich samych, jakie używane są w łaźniach Orientu.

Aby móc urządzić sobie takie domowe spa - hammam musimy najpierw dokonać niezbędnych zakupów. Najważniejsze, według mnie, jest kupno kessy czyli rękawicy do peelingu.  Jest to taka sama
rękawica, jakiej używają w orientalnych hammamach. Wygląda niepozornie, ot, taki woreczek zeszyty z szorstkiej tkaniny. Można by sobie pomyśleć, że szorstka gąbka, czy jakakolwiek inna rękawica do peelingu będzie tak samo dobra. Nic bardziej mylnego! Też tak kiedyś myślałam, ale tylko wówczas, gdy nie posiadałam jeszcze kessy. Żadne stosowane wcześniej metody peelingu ciała, ani chemiczne, drogeryjne peelingi, ani szorstkie gąbki czy rękawice nie spełniały swojego zadania tak wyśmienicie jak kessa. Po żadnym innym peelingu nie miałam tak dogłębnie oczyszczonej i tak gładkiej skóry jak po użyciu kessy. Ona naprawdę jest wyjątkowa!

Oprócz kessy będziemy też potrzebować stosownych kosmetyków. Myślę, że najważniejszym z nich jest czarne mydło Savon Noir.
 Jest to mydło roślinne w 100% naturalne. Ma mazistą strukturę i brunatną barwę. Jest ono produkowane ze zmiażdżonych czarnych oliwek macerowanych w soli potasowej i zmieszanych z oliwą z oliwek. Jest bardzo łagodne i skuteczne, służy do przygotowania skóry do peelingu.

Najpierw należy nawilżyć ciało dobrze ciepłym prysznicem. Bierzemy do rąk trochę tego mydła i rozcieramy w dłoniach z niewielką ilością wody. W ten sposób powstanie delikatna emulsja o subtelnym zapachu oliwek. Tą emulsją nacieramy całe ciało i pozostawiamy na 3-4 minuty, aby skóra zaczerpnęła odżywczych właściwości tego cudownego specyfiku. Potem ciało spłukujemy dobrze ciepła wodą i wykonujemy peeling rękawicą kessa.

Savon Noir produkuje Alepia i można je dostać  w Biolanderze.

Biolander oferuje też Savon Noir innych producentów. na przykład Savonnerie Savon Noir Hammam o zapachu Eukaliptusa.
 Do wyboru jest też Charme d`Orient Savon Noir Eukaliptus
 czy charme d`Orient w płynie o zapachu Ambry.
 
Po spłukaniu z ciała emulsji z Savon Noir i wykonaniu peelingu kessą myjemy ciało dobrym mydłem, najlepiej mydłem Alep i teraz nasza skóra jest dobrze przygotowana do przyjęcia następnych substancji odżywczych.

Po zakupy mydeł Savon Noir i kessy zapraszam do sklepu Biolander, a kod rabatowy ad-2032 sprawi, że będą one o 5% tańsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...