ZDROWY STYL ŻYCIA.Zdrowy styl życia - to popularne w dzisiejszych czasach hasło. Jedni się z niego wyśmiewają, inni traktują z przesadną powagą, jeszcze inni kojarzą wyłącznie z odchudzaniem. Ale co, tak naprawdę, to oznacza? Katowanie się dziwnymi dietami i głodzenie się nie ma z tym nic wspólnego. Jak zatem należałoby to rozumieć?


Głównym celem prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia jest dobre samopoczucie. Czujemy się wtedy oczyszczeni i mamy jednocześnie świadomość, że nasze ciało, jego narządy i organy lepiej pracują i są silniejsze. To z kolei oznacza, że nasze szanse na zapadnięcie na jedną (lub więcej) z ciężkich chorób przewlekłych, zwanych także cywilizacyjnymi, są niewielkie. Wszystko to dzięki temu, że dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, witamin i minerałów, których największe bogactwo znajdziemy w warzywach i owocach. Dlatego tak ważne jest ich uwzględnienie w naszej codziennej diecie.

Jednak zdrowy styl życia to nie tylko odpowiednie odżywianie. Do tego dochodzi również wysiłek fizyczny, czyli uprawianie sportu. Połączenie obydwu tych rzeczy bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję. Sport jest bardzo ważny ponieważ wpływa na właściwą przemianę materii. Jest też odpowiedzialny za spalanie tłuszczu i rozwój mięśni.
Niestety, zdrowe odżywianie i uprawianie sportu nie zawsze wystarcza. Istnieją jeszcze inne czynniki mające wpływ na zdrowie i kondycję naszego organizmu. Są to używki. Powinniśmy się też pozbyć wszelkich nałogów, jeśli takowe mamy. Alkohol, nikotyna, lekomania, narkotyki (również te tzw. miękkie), nałóg jedzenia i związana z tym otyłość, są wielką przeszkodą w utrzymywaniu dobrego zdrowia. Nawet jeśli prawidłowo się odżywiamy i uprawiamy sport, nasze uzależnienia mogą skutecznie zniweczyć efekty naszych wysiłków.
Decyzja o prowadzeniu zdrowego trybu życia jest bardzo ważna w życiu człowieka. Oznacza wzięcie na siebie odpowiedzialności za własne zdrowie, często też za zdrowie bliskich. Z moich obserwacji wynika, że bardzo wielu ludzi, o ile nie większość, nie przyjmuje do wiadomości tej oczywistej prawdy, że zdrowie każdego człowieka zależy przede wszystkim od niego samego. Uważają, że ci, którzy są zdrowi, to są po prostu szczęściarze, a ci, którzy chorują, to pechowcy, których nie wiadomo dlaczego "dopadła" taka czy inna choroba. Dbałość o zdrowie utożsamiają z bieganiem po lekarzach i aptekach z byle powodu i zażywaniem coraz większej, z biegiem lat, ilości leków.


Tymczasem tak nie jest. Każdy z nas ma ogromny wpływ na swoje zdrowie. Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, to wzmacniamy nasz organizm, wszystkie organy i układy pracują sprawnie. Sprawny też jest nasz układ odpornościowy, mamy więc o wiele większe szanse na uniknięcie wszelkich chorób infekcyjnych, ewentualnie na lekki ich przebieg. 

Przestrzegając zdrowego stylu życia wprowadzamy do naszego organizmu znacznie mniej toksyn niż ci, którzy tego nie robią. Mniej toksyn oznacza, że nasze układy wydalnicze są w stanie wydalić je na zewnątrz i organizm nie ma potrzeby odkładania nadmiaru toksyn w różnych miejscach naszego ciała. To z kolei oznacza, że wydatnie zmniejszają się nasze szanse na choroby przewlekłe (cywilizacyjne) takie jak cukrzyca, choroby stawów, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory.  Oznacza to również, że mamy o wiele większe szanse na sprawność i zdrowie w późniejszych latach naszego życia, że starcze niedołęstwo fizyczne i umysłowe, oraz upokarzająca zależność od innych prawdopodobnie nas ominą.

W moim przekonaniu są to sprawy ważne, zasługujące na poważne przemyślenie i podjęcie odpowiedzialnych decyzji dotyczących prowadzonego trybu życia, a także wprowadzenia zmian, które spowodują, że nasze zdrowie pozostanie w dobrej kondycji jeszcze przez długie, długie lata.


                                                       Dlaczego kosmetyki naturalne?
                                                            Zdrowe odżywianie.
                                                            Zapomniane kasze.
                                                    Kilka przepisów na potrawy z kasz.
                                                             ZIELONE SZEJKI.
                                                    ROLADA Z WĘDZONYM ŁOSOSIEM
                                              CZY WARTO CZYTAĆ ETYKIETY KOSMETYKÓW?
                                                              Koktajl błonnikowy
                                                         Dlaczego błonnik jest taki ważny? 
                                                           ORZEŹWIAJĄCA SAŁATKA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...