wtorek, 25 października 2011

SAVONNERIE Savon Noir Hammam o Zapachu Eukaliptusa.

    W każdym tygodniu, podczas weekendu (najczęściej w sobotni wieczór) urządzam sobie domowe SPA. Zawsze "gwoździem programu" jest peeling ciała w wykonaniu duetu Savon Noir - Kessa. Do tego obowiązkowo maseczka na twarz, najczęściej z glinki rhassoul.
Jednak w ostatni weekend SPA nie było. Zrobiłam je dopiero dzisiaj, czyli w poniedziałek. Dlaczego? Z prostej przyczyny. W ostanim zamówieniu, jakie złożyłam w Biolanderze jedną z pozycji było SAVONNERIE Savon Noir Hammam o Zapachu Eukaliptusa. Przewidywałam, że przesyłka przyjdzie właśnie dzisiaj i tak się stało. Mam jeszcze Savon Noir Alepii, ale ciekawość zwyciężyła. Chciałam wypróbować nowość i dlatego czekałam do dzisiaj. To jest to mydło:


  Mydło ma intensywny zapach eukaliptusa. Wygląda jak żel kolorem przypominający miód.  Gdy trochę tego żelu połączymy z wodą powstaje kremowa emulsja, którą rozprowadzamy po rozgrzanym ciepłym prysznicem ciele. Po 3-4 minutach oczekiwania, aby skóra mogła wchłonąć dobroczynne składniki, emulsję spłukujemy i przystępujemy do peelingu kessą. Potem pozostaje tylko umyć ciało naturalnym mydłem (najlepiej Alep tradycyjnym lub Premium). Po wytarciu ciała pora na wmasowanie w skórę oleju np. arganowego. Może być inny np. migdałowy czy jaśminowy, może też być dobrej jakości balsam. Ponieważ skóra jest doskonale oczyszczona, więc olej lub balsam wchłonie niczym gąbka.


Teraz możemy cieszyć się wyjątkowo gładką skórą. Savon noir w połączeniu z peelingiem kessą oczyszcza skórę z martwych komórek i toksyn mimo, iż nie zawiera żadnych drobinek. Tak wspaniałego efektu nie uzyskamy stosując peelingi drogeryjne. Duet Savon Noir i kessa jest niezastąpiony.


SAVONNERIE Savon Noir Hammam zawiera, oprócz oliwy z oliwek, olej arganowy działający na skórę odżywczo i odmładzająco.
Zawiera też olejek eukaliptusowy, stąd zapach eukaliptusa.


Jest wiele odmian drzew eukaliptusowych, ale olejek eteryczny otrzymywany jest z odmiany Eucalyptus Globulus, drzewa rosnącego w Australii, Tasmanii, Nowej Zelandii.
Pozyskuje się go z liści, w procesie destylacji z parą wodną.
Olejek eukaliptusowy ma też właściwości lecznicze. Działa silnie odkażająco. Niszczy wirusy, grzyby, bakterie, pierwotniaki i roztocza. Jest często używany w zabiegach inhalacyjnych w leczeniu przeziębienia. Skutecznie przeczyszcza kanały nosowe przy katarze.
W kąpieli działa pobudzająco i oczyszczająco, wywołuje zaczerwienienie skóry i uczucie rozgrzania. Następuje pobudzenie krążenia krwi w mięśniach i skórze, przez co poprawia się dotlenienie i odżywienie tkanek. Zmniejszają się obrzęki i szybciej eliminowane są toksyny z komórek.


Polecam wszystkim to mydło. Rezultatem jego stosowania jest oszałamiająco gładka skóra, wolna od toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek.


Kupić je można w Biolanderze, a 5% zniżki uzyska się korzystając z kodu rabatowego ad-2032.
                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...