wtorek, 4 października 2011

MARIUS FABRE Savon Noir 1L
Założycielem najsłynniejszej francuskiej fabryki mydła marsylskiego był Marius Fabre. W roku 1900, mając zaledwie 22 lata, założył swoją firmę w Salon de Provence. Zaczął produkować mydło w szopie, gdzie ustawił dwa kociołki i kilka form.
W 1927 roku założył spółkę i tak powstała fabryka mydła marsylskiego.
Dziś jest tam muzeum ze sklepikiem, gdzie można zakupić słynne mydło marsylskie, uznane niemal na całym świecie.

Oprócz znanego mydła marsylskiego Marius Fabre oferuje szereg innych produktów, takich jak oleje (zwłaszcza z oliwek), żele pod prysznic, sole kąpielowe, szampony, mydła w płynie, kremy do rąk, masło karite itp.

Jednym z ciekawszych produktów tej firmy jest czarne mydło Savon Noir w płynie. Savon noir w płynie stosowane jest od wieków do czyszczenia powierzchni domowych i sanitarnych. Perfekcyjnie czyści wszystkie powierzchnie:
- płytki, podłogi, powierzchnie 
 z tworzyw sztucznych, ceramikę, 
  skóry, dywany, marmury,


- idealny do mycia okien, nie pozostawia smug, nie ma potrzeby spłukiwania,


- naturalny szampon dla zwierząt (pozostawia sierść błyszczącą i miękką, nie powoduje alergii, eliminuje pasożyty), powszechnie stosowany do mycia koni w stadninach oraz kóz i krów w hodowlach, zalecany przez lekarzy weterynarii,


- może być używany do prania w pralkach automatycznych,


- niszczy szkodniki atakujące rośliny (mszyce i inne). Wystarczy rozpylić nad roślinami miksturę z 5 łyżek mydła na litr wody.


Do sprzątania należy rozcieńczyć 2 łyżki stołowe mydła na 5 litrów ciepłej wody. Mydło jest gęste, ale łatwo rozpuszcza się w wodzie. W przypadku twardej wody, powodującej wytrącenie mydła w postaci kłaczków należy do wody lub gotowego roztworu dodać trochę sody oczyszczonej (kopiasta łyżeczka na 5 litrów wody).
Produkt może być z powodzeniem stosowany do zadań specjalnych. W przypadku uporczywego brudu wystarczy nabrać na szmatkę czy gąbkę trochę nierozcieńczonego mydła i potrzeć brudne miejsce.Brud schodzi błyskawicznie.

Savon Noir w płynie to środek całkowicie naturalny i uniwersalny. W jego skład wchodzi tylko mydło potasowe, oliwa z oliwek i woda. Ma zastosowanie w domu i w ogrodzie. Może zastąpić kilka, a nawet kilkanaście środków czystości, w tym produkty do dezynfekcji.
Savon Noir Marius Fabre jest wytwarzane we Francji zgodnie ze starą tradycją marsylską. Swój kolor i zapach zawdzięcza oliwie z oliwek.
Używam tego mydła do sprzątania już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Wszystko czyści bardzo dokładnie, a po takim sprzątaniu w domu niemal pachnie naturalną czystością bez żadnych chemicznych woni. Aż chce się sprzątać!

Savon Noir Marius Fabre można kupić w BIOLANDERZE, a mój kod rabatowy ad-2032  obniży cenę o 5%.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...