piątek, 14 października 2011

MYDŁA Z OŚLIM MLEKIEM
    Tradycyjna rola mleka w pielęgnowaniu kobiecej urody jest powszechnie znana i to już od starożytności. Kleopatra, Poppea - żona Nerona, Nefretete, Sissi zasłynęły z kąpieli w mleku oślic. Wszystkie te panie znane są ze wspaniale zachowanej urody, zawdzięczając ją zbawiennemu działaniu oślego mleka.
Starożytne piękności nie tylko kąpały się w mleku, również przygotowywały z niego "kremy" łącząc mleko z mąką i dodając zgniecione skorupki ślimaków, tworząc pierwowzór peelingu.  W starożytnym Rzymie rozpowszechniony był też zwyczaj nacierania ciała chlebem zwilżonym w oślim mleku. Robiły tak zwłaszcza kobiety mniej zamożne, które nie mogły sobie pozwolić na kąpiele w mleku.                           
Ośle mleko to produkt trudno dostępny i ekskluzywny, dlatego istnieje niewiele kosmetyków mających je w swoim składzie. Pozyskiwanie oślego mleka jest bardzo trudne, hodowla bardzo wymagająca. Obecność oślego mleka w kosmetykach nadaje im unikalne właściwości. Proteiny mleka są znakomitym stymulatorem produkcji kolagenu, a ze względu na właściwości nawilżające, przeciwzmarszczkowe i regenerujące wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków.

W Biolanderze też możemy znaleźć kosmetyki, a przede wszystkim mydła, zawierające ten cenny składnik. Byłam posiadaczką jednego z nich, niestety, już się skończyło.
Było to N&B Mydło z oślim mlekiem BIO. Jest to czyste mydło roślinne, w swoim składzie zawiera olej arganowy, który dobrze nawilża skórę i chroni ją przed wysuszeniem. Mydełko dobrze się pieni i ma piękny, delikatny zapach. Nie potrafię opisać słowami tego zapachu, kojarzył mi się z ciepłem i przytulnością. Kąpiel w takim wspaniałym mydle to prawdziwa przyjemność.

Ale, jak już pisałam, mydełko się skończyło i teraz myję się innym mydłem z oślim mlekiem. Tym razem jest to SAVONNERIE Mydło Marsylskie  w Płynie Ośle Mleko. Oto ono:  
  Jest to duża, litrowa butla mydła. Używam je tak, jak żel pod prysznic. Dobrze się pieni i pięknie pachnie, chociaż inaczej niż poprzednie mydło. Zapach ma jakby kwiatowy, ale jednocześnie kojarzy mi się z zapachem mleka i wanilii. Skóra po nim jest dobrze oczyszczona i nie wysuszona. 

Te dwie pozycje to jeszcze nie wszystko. W Biolanderze są też mydła z oślim mlekiem innych producentów. Jednym z nich jest L`Asinerie de Pierretoun. Firma ta znajduje się w Kraju Basków. w miejscowości La Bastide Clairence, uznawanej za najpiękniejszą wieś we Francji, w której do dziś podziwiać można cały urok dawnych wiejskich gospodarstw. L`Asinerie de Pierretoun produkuje kosmetyki z oślim mlekiem, a zwłaszcza mydła.

                                                                                                                                                                       
Do mydeł Asinerie dodawane jest świeże, ośle mleko, certyfikowane przez Ecocert.
Zawiera proteiny, kwasy organiczne, lipidy, witaminy A, E i prowitaminę B5 (D-Panthenol). Wspaniale wygładza i odżywia skórę oraz łagodzi podrażnienia. Delikatnie natłuszcza, regeneruje naskórek i likwiduje uczucie szorstkości. Jest polecane do skór suchych i z objawami pierwszych zmarszczek, a także w przypadku alergii, trądzika, egzemy czy łuszczycy. Pozostawia skórę miękką i subtelnie pachnącą.

Również Labogravier produkuje mydła z oślim mlekiem. Są to


mydła bez konserwantów, sztucznych barwników, syntetycznych perfum. Zawierają 10% oślego mleka, 17% oleju z kopry, 70% oleju palmowego, perfumowane olejkami eterycznymi BIO. Polecane do mycia twarzy i całego ciała, do codziennej higieny dla całej rodziny, a szczególnie dla małych dzieci.

Mleko ośle, na przestrzeni dziejów, zrobiło ogromną karierę w kosmetyce. Kilka przykładów mydeł dobrze to ilustruje. Szkoda, że jego drogocenne właściwości nie są w pełni doceniane w naszym kraju. Mydła z tym mlekiem naprawdę warte są uwagi. 


Zapraszam na zakupy do BIOLANDERA,aa kod rabatowy ad-2032 obniży koszt zakupów o 5%.  a                                                         

                                                                
                                                                 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...