środa, 30 listopada 2011

ANDALUCIA Mydło Kastylijskie 100% Oliwa BIO z Różą Damas 130g.

Źródło: Google


Mydła kastylijskie to jedne z najlepszych i ciekawszych mydeł naturalnych.
Kilkaset lat temu mydło kastylijskie wytwarzane było jedynie w Kastylii - regionie położonym w środkowej Hiszpanii. Produkowane było z lokalnej oliwy z oliwek. Jednak na początku XX wieku "mydłem kastylijskim" zaczęto nazywać każde mydło oparte na olejach roślinnych, w przeciwieństwie do mydeł wytwarzanych z tłuszczów zwierzęcych. Obecnie można także wyróżnić "czyste mydła kastylijskie". Ich producenci gwarantują brak szkodliwych dla środowiska i ludzkiej skóry detergentów i wykorzystywanie wyłącznie surowców naturalnych i łatwo biodegradowalnych.


Andalucia Soap Company to hiszpańska firma z siedzibą w Sewilli, będąca producentem oryginalnych, naturalnych mydeł kastylijskich. Są to mydła produkowane ręcznie z organicznej oliwy z oliwek.
Prawdziwe mydło kastylijskie zostało po raz pierwszy wyprodukowane z oleju roślinnego (oliwa z oliwek) bez udziału tłuszczów zwierzęcych. Wkrótce stało się jasne, że oliwa z oliwek jest nadzwyczajnym składnikiem przeistaczającym mydło w delikatny, wspaniały środek do pielęgnacji i higieny całego ciała.

Czyste mydła kastylijskie wytworzone z oliwy z oliwek dają kremową i delikatną pianę dzięki czemu nadają się do mycia najbardziej wrażliwych rodzajów skóry, nawet niemowląt i małych dzieci. Są doskonałe dla osób z chorobami skóry, a także dla alergików, których skóra nie toleruje detergentów i innych syntetycznych składników znajdujących się w większości współczesnych produktów do mycia i pielęgnacji ciała.


Zachęcona tak ciekawymi informacjami kupiłam Mydło Kastylijskie 100% Oliwa z Różą Damas marki ANDALUCIA.


 Jest to niezbyt duża kostka o wadze 130g i delikatnym jasnoróżowym kolorze. Pozytywne opinie o tym mydle nie są przesadzone. Pieni się niezbyt obficie jednocześnie tworząc substancję podobną do żelu lub emulsji pięknie oczyszczająca i nawilżającą skórę. Mydełko ma bardzo delikatny mydlano - różany zapach.
Kostka ma nierówne brzegi, jest taka nieco krzywa. Gołym okiem widać, że była cięta ręcznie i stąd te krzywizny.
Naprawdę warto kupić to mydełko. Jest tak delikatne, że można nim myć twarz, całe ciało i stosować do higieny intymnej. Sprawdzi się też w pielęgnacji skór alergicznych i chorych. Polecam wszystkim!

Mydło kastylijskie kupiłam w Biolanderze. Robiąc zakupy w tym sklepie warto skorzystać z kodu rabatowego ad-2032 zapewniającego 5% zniżki.1 komentarz:

  1. Właśnie takich informacji szukałam. Czytałam o takich mydełkach na stronie interaktywna.pl, ale nie wiedziałam, gdzie je kupić. Dzięki

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...