niedziela, 20 listopada 2011

FENIQIA Mydło Perfumowane Amber.

FENIQIA  Mydło Perfumowane Amber to mała kosteczka przypominająca kawałek gorzkiej czekolady. Na zdjęciu mydełko wygląda jakby było czarne, w rzeczywistości jest to ciemny brąz, właśnie taki, jaki ma gorzka czekolada.

Ta mała mydlana kostka ma przepiękny, orientalny zapach. Kojarzy mi się z zapachem cytrusów zmieszanym  ostrzejszą, nieco żywiczną wonią. Efekt -  po prostu wspaniały. Piękny zapach, który pozostaje na skórze prawie przez cały dzień. Nie ma nic dziwnego w tym, że Feniqia Amber tak właśnie pachnie, wszak wśród jego składników znajduje się olej bursztynowy.


Olej bursztynowy wytwarzany jest z naturalnego bursztynu w procesie suchej destylacji. Jego skład chemiczny jest identyczny ze składem chemicznym bursztynu. Jest on naturalnym środkiem dezynfekcyjnym i antyseptycznym, a żywiczny zapach wynika z czystej postaci produktu. Olej bursztynowy, jako nośnik tlenu i jonów ujemnych, odbudowuje w tkance skórnej uszkodzone pole elektrostatyczne, spulchnia ją oraz udrażnia przepływ krwi w naczyniach włoskowatych. Umożliwia on szybkie leczenie stłuczonych miejsc, oparzeń, bólu i skurczu mięśni. Wzmacnia także cebulki włosowe i usuwa łupież. Dodany do kąpieli uelastycznia skórę i łagodzi skutki oparzeń słonecznych. 
Następnym olejem użytym w produkcji mydła Feniqia Amber jest olej kokosowy. Olej ten, oprócz zastosowań kulinarnych, ma też ogromne wartości kosmetyczne. Posiada właściwości nawilżające. Może być stosowany na skórę całego ciała, a także jako maseczka na włosy. Wspomaga gojenie się ran, hamuje pojawianie się plam na skórze, działa łagodząco przy chorobach skóry (egzemy, łuszczyca), spowalnia proces starzenia i opóźnia powstawanie zmarszczek. Jako jedyny jest w stanie wniknąć w strukturę włosa i dokładnie go nawilżyć, dzięki czemu włosy stają się miękkie, lśniące i mocne.Pośród składników mydełka Amber znajdziemy też oliwę z oliwek. Znamy ją doskonale jako tłuszcz roślinny stosowany w kuchni, dodajemy ją często do sałatek. Ma ona też szerokie zastosowanie jako kosmetyk. Smarowanie skóry surową oliwą z pierwszego tłoczenia nadaje jej zdrowy i promienny wygląd, Jest to zasługa witamin znajdujących się w oliwie. Jest to witamina E - naturalny przeciwutleniacz, witamina F - jeden ze składników bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Oliwa, jako domowy kosmetyk, może być stosowana jako dodatek do kąpieli, maseczek, peelingu czy substytut kremu do twarzy. 

Mydło Perfumowane Amber Feniqii obficie się pieni dając delikatnie i pięknie pachnącą piankę. Można nim myć twarz i cale ciało. Kosteczka jest niewielka, ale starcza na dosyć długo. Kupić je można w Biolanderze, a kod rabatowy ad-2032 obniży cenę o 5%.  Zapraszam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...