sobota, 17 listopada 2012

SODASAN Ekologiczny płyn do czyszczenia WC                         Pisałam tutaj, że kupiłam Ekologiczny płyn do czyszczenia WC SODASAN.  

Muszę przyznać, że do tej pory z pewną rezerwą podchodziłam do wszelkich płynów służących do tego celu. Toaletę czyściłam proszkiem do szorowania lub mleczkiem, a płynom po prostu nie ufałam. Jednak gdy na blogu Łucji z Agulkowego Pola   przeczytałam pozytywną recenzję płynu SODASAN, postanowiłam go wypróbować.
Producent zapewnia, że płyn jest przyjazny dla środowiska, a jednocześnie bezwzględnie czyszczący brud i kamień. Jest to możliwe dzięki zawartemu w płynie kwaskowi cytrynowemu. Skład tego płynu przedstawia się tak:

A jaka jest moja opinia? Muszę przyznać, że płyn sprawdził się znakomicie. On naprawdę porządnie czyści toaletę. Wystarczy rozprowadzić go pod górną krawędzią muszli sedesowej, co nie jest trudne, gdyż butelka ma typową dla tego rodzaju produktów, skośną szyjkę i specjalną końcówkę, które ułatwiają tę czynność.

Po rozprowadzeniu płynu pozostawiamy go na kilka minut po czym przeczyszczamy toaletę szczotką, spłukujemy wodą i gotowe. Wnętrze muszli lśni czystością!
Płyn SODASAN  jest bezbarwny i przezroczysty, a jego konsystencja jest dosyć gęsta, żelowa. Ma przyjemny zapach. Trudno mi go określić słowami, ale na pewno jest to zapach świeży.
Firma SODASAN  produkuje nie tylko ten płyn, ale całą gamę ekologicznych środków czystości, a także mydła w kostkach i w płynie. W składzie tych produktów nie znajdziemy żadnych syntetycznych konserwantów ani substancji zapachowych. Nie używa składników, do produkcji których używa się technologii modyfikacji genetycznych, nie przeprowadza bezpośrednich, ani pośrednich testów na zwierzętach. Ekologiczność produktów Sodasanu potwierdzają certyfikaty. Płyn do czyszczenia toalet chyba już na stałe zagości w moim domu. Z czasem postaram się wypróbować również inne środki czystości tej marki. Swój płyn kupiłam w jednym z warszawskich sklepów stacjonarnych i, niestety, sporo przepłaciłam. Za butelkę 750ml zapłaciłam około 28 zł podczas gdy w sklepach internetowych można kupić ją w granicach 19 - 21 zł. Co prawda przy zakupach internetowych dochodzą jeszcze koszty przesyłki, ale z reguły kupuje się więcej niż jedną rzecz i te koszty się rozkładają. Widziałam też w niektórych sklepach internetowych ten sam płyn w butelkach 2-litrowych i zakup takiej dużej butelki jest jeszcze bardziej opłacalny.
Cieszę się, że znalazłam środek do czyszczenia toalety, który jest skuteczny, łatwy w użyciu i na dodatek ekologiczny.
A czy Wy też używacie ekologicznych środków czystości? Jeśli tak, to jakie marki preferujecie?  
9 komentarzy:

 1. Cieszę się, że się sprawdził :) Takim sposobem nie będę szorowała u Ciebie toalety :) U mnie to numer jeden, chodź czasem zdarza mmi się siegać po inne eko płyny do wc. To król :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym razem Ci się upiekło :) Miałaś szczęście :)

   Usuń
 2. Widziałam, że mie się upiecze :) To dobry płyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pewnie dlatego tak ochoczo oferowałaś to szorowanie toalety u mnie :) A płyn rzeczywiście jest bardzo dobry.

   Usuń
 3. Trochę przerażająca cena..ciekawostka z tym kwaskiem.
  Odkamieniamy czajnik kwaskiem z bdb efektem, może coś w tym jest

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...