sobota, 31 marca 2012

LABOGRAVIER Płyn do Płukania Tkanin

      
       Z  kosmetyków chemicznych zrezygnowałam całkowicie i używam wyłącznie naturalnych. Jednak kosmetyki naturalne, aczkolwiek bardzo ważne, to nie wszystko. Życie w zgodzie z naturą obejmuje także inne dziedziny naszego życia. Jedną z nich są środki czystości, a więc to, czego używamy do prania, zmywania czy sprzątania. To też nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Czy zastanawiamy się  nad tym ile syntetycznych detergentów, parabenów, substancji ropopochodnych i innych chemikaliów spływa z naszych domów do ścieków?  Czy zastanawiamy się nad tym ile tych zanieczyszczeń ląduje w rzekach, w glebie, a co za tym idzie, w roślinach, również tych, które zjadamy? Przeważnie nie myślimy o tym, że niszczymy naszą planetę, jej przyrodę i, pośrednio, samych siebie. Może jednak warto zrezygnować z chemicznych środków czystości i stopniowo przestawiać się na ich ekologiczne odpowiedniki? 
Ja podjęłam taką właśnie decyzję i stopniowo wprowadzam do swojego domu ekologiczne środki czystości. Najnowszym, jaki kupiłam, jest  Płyn do Płukania Tkanin LABOGRAVIER.

Płyn ma rzadką konsystencję i z wyglądu przypomina mleko trochę rozcieńczone wodą. Jest jednak skoncentrowany. Na 5 kg prania wystarczy 30 ml płynu, co stanowi równowartość jednej zakrętki. Ma świeży, miętowy zapach. Uprane rzeczy, po wypłukaniu w tym płynie, są mięciutkie i przyjemne. Zapach na wysuszonych ubraniach nie utrzymuje się długo, co uważam za zaletę, gdyż tym sposobem zapach ubrań nie koliduje z zapachem perfum czy innych kosmetyków.

Płyn do Płukania Tkanin LABOGRAVIER  posiada certyfikat  NATURE & PROGRES, co gwarantuje, że nie ma w nim składników pochodzenia petrochemicznego,syntetycznych barwników i perfum, parabenów, silikonów i PEG. Zapach tego produktu pochodzi z olejków eterycznych. Nie jest on testowany na zwierzętach, a jego litrowa, plastikowa butelka przystosowana jest do recyklingu.


Płyn do Płukania LABOGRAVIER jest do nabycia w Biolanderze, a z kodem rabatowym
ad-2032 można go kupić o 5% taniej.

1 komentarz:

  1. Też ostatnio kupilam ekologiczny płyn do płukania firmy Sadosan, on nie ma żadnego zapachu. Jednak na co dzien piore tylko w orzechach,a płynu do płukania używam tylko do b. delikatnych tkanin.

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...