środa, 7 marca 2012

ALEPIA Rhassoul w Pudrze Superieur

         
            O glinkach już kiedyś pisałam, ale są to tak wspaniałe, naturalne kosmetyki, ze można o nich pisać nie jeden raz. Dzisiaj przedstawiam Glinkę Rhassoul w Pudrze Superieur od ALEPII.
 Jeszcze całkiem niedawno glinka rhassoul od Alepii miała postać płatków. Były to nieduże, twarde kamyczki, które należało zalać niewielką ilością wody, odczekać aż glinka wchłonie wodę i stanie się miękka. Dopiero wówczas można było uzyskać potrzebną masę.

Teraz jest to znacznie łatwiejsze. do miseczki wsypujemy potrzebną ilość sproszkowanej glinki. Jeśli chcemy przygotować maseczkę do twarzy, wystarczą dwie łyżeczki proszku.


 Należy pamiętać o tym, żeby zarówno naczynie, do którego wsypujemy glinkę, jak i łyżeczka nie były metalowe. Po wymieszaniu z wodą uwalniają się zawarte w glince minerały i mogą wchodzić w niepożądane reakcje z metalem. Dlatego naczynie i łyżeczka mogą być szklane, porcelanowe, drewniane, a nawet plastikowe, ale nie metalowe.
Do proszku dolewamy niewielką ilość wody (może być też hydrolat) i mieszamy do uzyskania jednolitej masy konsystencją i barwą przypominającą  błoto. 


Tę masę nakładamy na oczyszczoną twarz, najlepiej po wykonanym uprzednio peelingu i pozwalamy jej tam pozostać 10 - 15 minut. Potem spłukujemy twarz wodą i cieszymy się  gładką, dobrze odżywioną i nawilżoną skórą.
Nie powinno dopuszczać się do wysychania maseczki na twarzy, a jeśli tak się stanie należy spryskać ją wodą lub hydrolatem.  Jest to ważne dlatego, że skóra wchłania substancje odżywcze tylko z mokrej glinki (są one rozpuszczone w wodzie) więc trzymanie na twarzy maseczki wysuszonej jest bezcelowe. 

Glinkę rhassoul możemy też stosować jako maskę do włosów. Wówczas przygotowujemy nieco więcej "błotka" i powinno ono być troszkę rzadsze niż do twarzy. Tak przygotowaną maskę nakładamy na lekko zwilżone włosy. Przy włosach suchych można dodać do masy trochę oleju arganowego. Po 15 minutach maskę dokładnie spłukujemy i gotowe. Jeśli ktoś obawia się, że glinka nie oczyści dobrze włosów, może po jej spłukaniu delikatnie przemyć głowę szamponem.


Marokańska glinka Rhassoul  stosowana jest od wieków przez kobiety Orientu. Bogata w magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, glin, miedź, lit i cynk jest prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry. Posiada właściwości myjące i odtłuszczające. Zapobiega wysuszaniu i łuszczeniu się skóry, poprawia jej elastyczność i strukturę. Działa matująco i odświeżająco. doskonale pielęgnuje skórę wrażliwą, trądzikową, przetłuszczającą się i mieszaną. 

Dzięki łagodnemu działaniu glinka Rhassoul dobrze spełnia funkcję naturalnego szamponu. Sprawia, że włosy stają się błyszczące, miękkie i sprężyste.


Jest to kosmetyk całkowicie naturalny. Nie powoduje alergii, nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Nie jest też testowany na zwierzętach.


            Glinka Rhassoul w Pudrze od ALEPII jest do nabycia
            w Biolanderze. Przypominam o kodzie rabatowym 
            ad-2032. Obniży on ceny zakupionych produktów o 5%.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...