piątek, 16 grudnia 2011

SWAZI SECRETS Mydło z Masłem Mafury.


SWAZI  SECRETS  jest niewielką firmą kosmetyczną z siedzibą w Swaziland. Swaziland (Suazi) jest jednym z najmniejszych państw afrykańskich usytuowanych na wschodnich stokach Gór Smoczych. Nazwa kraju pochodzi od plemienia Suazi zamieszkującego te tereny.

Swazi Secrets produkuje kosmetyki naturalne wykorzystując przy tym roślinne bogactwa Afryki. Większość ich produktów powstaje na bazie oleju marula ale wykorzystują też inne substancje roślinne np. olej kokosowy czy masło mafura.

Swazi Secrets jest członkiem Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO) oraz członkiem - założycielem SWIFT (Suazi Fair Trade Network).


Owoc mafura.
Olej mafura (Trichilia oil) - jest to olej z nasion drzewa Trichilia. W temperaturze pokojowej ma postać  stałą i dlatego nazywany jest masłem mafura. Topi się w temperaturze 30st.C.

Jest zasobny w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Odżywia i rewitalizuje skórę, sprawdza się też w pielęgnacji włosów.

Mydło z masłem mafura jest moim pierwszym kosmetykiem Swazi Secret. Skusiłam się na nie, ponieważ bardzo lubię egzotyczne kosmetyki. Teraz mogę już napisać kilka słów na jego temat.Mydełko jest niewielkie (75g), okrągłe i płaskie, w kolorze zbliżonym do tego na zdjęciu. Nie jest perfumowane, ma delikatny mydlano - olejowy zapach.

Mydła Swazi Secrets są produkowane ręcznie i zawierają wyłącznie roślinne składniki. 
Skład INCI mydła z masłem mafura: Trichilia emetica seed oil, sodium cocoate, aqua (water).
Mówiąc po polsku, składa się z oleju mafura (trichilia), oleju kokosowego i wody, a nie od dziś wiadomo, że im mniej składników w kosmetyku, tym bardziej jest naturalny.

W trakcie użycia mydełko daje delikatną, kremową piankę przypominającą emulsję. Jest bardzo delikatne. Można je używać do mycia całego ciała, twarzy i do higieny intymnej.Jest odpowiednie dla skóry bardzo wrażliwej, a także do mycia małych dzieci. Bardzo przyjemne w użyciu.


            Mydło z masłem mafury posiada, między innymi, certyfikat Natural Ingredient. Oznacza to, że produkty oznaczone tym certyfikatem nie zawierają: acetonu, alkoholu, aluminium, sztucznych barwników i środków zapachowych, parabenów, PEG, SLS i wielu innych szkodliwych i kontrowersyjnych składników. Nie są testowane na zwierzętach, a opakowania tych produktów są biodegradowalne lub nadające się do recyklingu.  


Mydło z masłem mafury, a także inne kosmetyki Swazi Secrets są do nabycia w Biolanderze . Warto pamiętać o kodzie rabatowym ad-2032    zapewniającym 5% zniżki.                         Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...