wtorek, 27 grudnia 2011

Szampon naprawdę wyjątkowy

to ASINERIE nadzwyczajny szampon z oślim mlekiem.


Od dawna kusił mnie ten szampon, ale przed kupnem powstrzymywała mnie jego dosyć wysoka cena. W końcu jednak zdecydowałam się i teraz jestem posiadaczką tego wspaniałego szamponu.

 Wygląda niepozornie, o takiej  beżowej 
barwie jak na zdjęciu. Pięknie pachnie. W moim odczuciu jest to zapach kwiatowy z lekką nutą cytrusową.

Piana, jaką tworzy ten szampon nie jest zbyt obfita. Jego wydajność też jest mniejsza niż innych popularnych szamponów. Z tego powodu ktoś mógłby powiedzieć, że jest to produkt marnej jakości. Taka opinia byłaby jednak błędna. Szampon ten ma mniejszą pienistość i wydajność dlatego, że w jego składzie znajdziemy tylko jeden detergent roślinny. Jest to cocamidopropyl betaine. Dr Henryk Różański, znawca, między innymi, chemii kosmetycznej tak pisze o tym detergencie:
"Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie. Jeżeli występuje samodzielnie w produkcie wówczas nie jest szkodliwy. Jednakże w połączeniu z sodium lauryl sulfate (itp.) powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry." (www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm)




Widzimy więc, że producent wiedział co robi poprzestając na tym jednym detergencie. Dodanie jeszcze jednego czy dwóch detergentów z pewnością zwiększyłoby pienistość i wydajność szamponu,  zwiększając tym samym jego, powszechnie rozumianą, atrakcyjność. Tylko co wówczas pozostałoby z jego naturalności? Niewiele...
Szampon prawdopodobnie byłby tańszy, lepiej by się sprzedawał, był bardziej wydajny i jednocześnie szkodliwy dla skóry głowy.


Co jeszcze znajdziemy w składzie tego szamponu?


Przede wszystkim ośle mleko, które łagodzi podrażnienia, posiada działanie antyoksydacyjne i ochronne.
Ośle mleko to produkt trudno dostępny, ekskluzywny, drogi i dlatego kosmetyki z jego zawartością do najtańszych nie należą. Pozyskiwanie oślego mleka jest trudne, a hodowla wymagająca. Z jednego udoju otrzymuje się zaledwie pół litra mleka. Kosmetyczne zalety tego mleka znane są już od starożytności. Zapewne każdy z nas słyszał o Kleopatrze, starożytnej władczyni Egiptu, systematycznie stosującej kąpiele w mleku oślic. Szampon Asinerie zawiera aż 35% tego cennego mleka.




 Następny składnik to owies (Avena sativa), a właściwie ekstrakt z protein owsa. Owies od dawna wykorzystywany jest przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. 
W owsie znajdziemy całe bogactwo aktywnych składników: węglowodany, flawonoidy, saponiny, sole mineralne ( bardzo dużo krzemu), lipoproteiny, aminokwasy, witaminy i inne.
W kosmetyce owies stosuje się najczęściej w preparatach do skóry wrażliwej i przesuszonej. Owies koi, zmiękcza, odżywia i nawilża skórę. Łagodzi podrażnienia i sprzyja regeneracji podrażnionej skóry. Działa też przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie.



Nagietek lekarski (Calendula officinalis) to jeszcze jeden cenny składnik szamponu. To roślina dobrze znana zarówno w farmacji jak i w kosmetyce. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Zawiera saponiny, karotenoidy, flawonoidy, fitosterole, kwasy organiczne, magnez, mangan i witaminę C. Przemysł kosmetyczny wykorzystuje głównie jego działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a także regenerujące i nawilżające skórę. Stanowi doskonały dodatek do kosmetyków regenerujących i nawilżających suchą, łuszczącą się i wrażliwą skórę. Jest również składnikiem kosmetyków do suchych i zniszczonych włosów.




Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla) to kolejny ziołowy składnik szamponu. Jego wyciąg bardzo często pojawia się w preparatach leczniczych i kosmetykach, a to ze względu na obecne w nim cenne substancje np. olejek eteryczny, chamazulen, flawonoidów, związków kumarynowych, choliny i soli mineralnych. W kosmetykach znaleźć można  olejek rumiankowy lub czysty azulen - substancję czynną rumianku. Obecność rumianku w kosmetyku sprawia, że uzyskuje on właściwości oczyszczające, delikatnie ściągające, zmiękczające, ujędrniające, wygładzające i zmniejszające obrzęki. 



Róża stulistna (Rosa centifolia) używana jest w przemyśle spożywczym (do wyrobu konfitur) i kosmetycznym.
Najważniejsze substancje aktywne w płatkach róży to olejek eteryczny i flawonoidy z rodzaju antocyjanin. Antocyjaniny posiadają silne właściwości przeciwrodnikowe, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych oraz działają przeciwzapalnie. Ze względu na piękny zapach używana jest do produkcji perfum.


Widzimy więc, że skład szamponu Asinerie jest bardzo atrakcyjny. Producent zaleca go przede wszystkim do włosów suchych i zniszczonych. Moje włosy nie są suche. Wręcz przeciwnie, mają skłonność do przetłuszczania się. Mimo to szampon sprawdza się znakomicie. Umyte nim włosy rozczesują się idealnie, zbędne są wszelakie odżywki. Po wyschnięciu włosy są miękkie i błyszczące. Zauważyłam też ciekawą rzecz. Otóż włosy umyte tym szamponem mają znikomą zdolność do elektryzowania się, nawet przy czesaniu plastikowym grzebieniem.


Szampon z oślim mlekiem Bio 35% Asinerie to wspaniały kosmetyk do pielęgnacji włosów. Mimo dość wysokiej ceny warto się o niego pokusić. Zapraszam po ten szampon do Biolandera
Tam jego cenę można zmniejszyć o 5% stosując kod rabatowy ad-2032.

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...