środa, 14 grudnia 2011

CHARME D`ORIENT Olej z Kwiatów Opuncji Figowej.

  Olej z kwiatów Opuncji Figowej i Glinka Rassoul w pudrze o zapachu Geranium to moje pierwsze kosmetyki Charme d`Orient.


Dziś napiszę o oleju. Tak naprawdę nie jest to olej z kwiatów opuncji figowej, tylko macerat olejowy tych kwiatów. Czy to znaczy, że producent mija się z prawdą? Nic podobnego!

Maceraty olejowe to oleje roślinne z wyciągami roślinnymi. Otrzymuje się je poprzez zalanie olejem, najczęściej słonecznikowym lub oliwą z oliwek, kwiatów lub ziół, albo jednych i drugich. Następnie umieszcza się je w szklanym, szczelnym naczyniu i przez kilka tygodni wystawia na działanie promieni słonecznych. Po tym czasie odfiltrowuje się je i uzyskuje olej wzbogacony o czynne substancje lecznicze macerowanej rośliny. Zwyczajowo producent może takiemu maceratowi nadać nazwę oleju z rośliny macerowanej. Stąd nazwa oleju Charme d`Orient "Olej z kwiatów opuncji figowej"
W składzie INCI tego produktu znajdziemy: Helianthus annuus seed oil, opuntia ficus indica flower. Oznacza to, że mamy do czynienia z maceratem kwiatów opuncji figowej w oleju słonecznikowym. 


Opuncja figowa (Opuntia ficus indica) pochodzi z Meksyku. Obecnie uprawiana jest także w wielu innych krajach o ciepłym klimacie, także w południowej Europie. Aztekowie uważali ją za roślinę świętą i wykorzystywali jako pokarm i do celów medycznych. Opuncja wydaje jadalne, słodkie i soczyste owoce zawierające witaminę C oraz wiele minerałów, zwłaszcza wapń i fosfor, a także antyoksydanty i aminokwasy.

Olej z opuncji figowej jest najskuteczniejszym znanym roślinnym środkiem przeciwzmarszczkowym. Regeneruje skórę, ochrania ją, odżywia, wygładza i uelastycznia, a dzięki temu - odmładza.

Wiele tych właściwości posiadają także kwiaty opuncji i dlatego ich olejowy macerat jest bardzo dobrym kosmetykiem. Nadaje się do każdego typu cery, a w szczególności do skóry dojrzałej i suchej. Doskonale pielęgnuje okolice oczu, a także suche włosy, stopy czy dłonie.Jest bardzo skutecznym roślinnym preparatem przeciwzmarszczkowym.


Wydawałoby się, że skoro jest to macerat z kwiatów, to olej ma zapach kwiatowy. I tu niespodzianka. Olej nie pachnie kwiatami. Ma delikatny, typowo olejowy zapach. Używam go zamiast kremu do twarzy. Niewielką ilość oleju nanoszę na skórę i wklepuję, jak krem, w całą twarz, również pod oczy. I tu następna niespodzianka. Olej tak wspaniale się wchłania, że można go stosować nie tylko na noc, ale i na dzień. Bez najmniejszych obaw można go stosować pod makijaż. 
Skóra po tym oleju jest gładziutka i dobrze nawilżona. Na temat jego działania przeciwzmarszczkowego nie mogę jeszcze nic powiedzieć gdyż używam go zbyt krótko, dopiero od kilku dni. Na takie efekty potrzeba znacznie więcej czasu.


Olej z kwiatów opuncji figowej Charme d`Orient kupiłam w Biolanderze. Zapraszam do zakupów! Warto pamiętać o kodzie rabatowym ad-2032. Obniży on ceny kosmetyków o 5%.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...