piątek, 30 grudnia 2011

CHARME D`ORIENT Masło Karite - Argan o Zapachu Jaśminowym

      Do tej pory wypróbowałam dwa kosmetyki Charme d`Orient tzn. Glinkę Rassoul o Zapachu Geranium i Olej z Kwiatów Opuncji Figowej. Z obydwóch kosmetyków jestem bardzo zadowolona, o czym pisałam na blogu. Nabrałam więc zaufania do tej marki i kupiłam następny kosmetyk, a mianowicie Masło Karite - Argan o Zapachu Jaśminowym. Charme d`Orient produkuje masło w kilku zapachach: jaśminowym, różanym, owocowym, o zapachu ambry oraz fig i daktyli. Ja wybrałam jaśminowe.

Masło zapakowane jest w estetyczny, plastikowy słoiczek, taki sam, jak w przypadku glinki rassoul. Szkoda, że te słoiczki nie są ze szkła, ale i tak są bardzo ładne i pięknie zdobią łazienkę.
Masełko z wyglądu kojarzy się raczej ze smalcem niż z masłem. Ma podobną konsystencję i biały kolor. Ale to tylko wygląd.

Zapach ma piękny, delikatny, jaśminowy, kojarzący się z Orientem.

Jak używamy tego kosmetyku? Rozcieramy trochę masła w dłoniach. Bardzo szybko rozpuszcza się od ciepła rąk i tworzy postać płynną podobną do oliwki. Tę oliwkę należy wmasować w ciało.
Wiele razy używałam masła karite jako balsamu do ciała. Zawsze było to czyste masło tzn. bez żadnych dodatków i najczęściej nierafinowane. Bardzo dobrze działało na skórę, ale dosyć długo i nie do końca się wchłaniało. Masło Charme d`Orient wchłania się trochę lepiej (myślę, że jest to zasługa dodanego oleju arganowego), ale też nie błyskawicznie. Warto jednak używać tego produktu. Skóra po jego użyciu jest miękka, nawilżona i pięknie pachnąca.
Bardzo dobrze nawilża i uelastycznia suchą skórę, likwiduje też dotkliwe swędzenie.

Masło karite - argan Charme d`Orient jest produktem naturalnym. Jego skład jest bardzo prosty. Zawiera masło karite, olej arganowy i tocopherol czyli witaminę E. Perfumowane jest olejkami eterycznymi.


Masło karite - argan Charme d`Orient kupiłam, podobnie jak wszystkie swoje kosmetyki, w Biolanderze.  Warto pamiętać, aby, składając zamówienie, wpisać kod ad-2032. Obniży on cenę zamówionych kosmetyków o 5%.

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię zapach jaśminu. Więc już wiem co sobie sprawię na dobry początek nowego roku.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...