czwartek, 2 października 2014

SIMPLY GENTLE Organiczne waciki w płatkach
            Pielęgnując swoją skórę i włosy zużywamy całą masę różnych kosmetyków ale czy same kosmetyki wystarczą? Chyba nie. Oprócz kosmetyków bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji są różne akcesoria do których zaliczyć można również waciki. Wszystkie wiemy co to jest i do czego służy gdyż wszystkie chyba używamy ich każdego dnia.
Niedawno pisałam o chorwackim toniku marki Nikel (klik), który otrzymałam od sklepu EKODROGERIA. W paczuszce od EKODROGERII, oprócz toniku, znalazłam też Organiczne waciki w płatkach marki SIMPLY GENTLE.
Wydawałoby się, że waciki to taki mało istotny drobiazg jednorazowego użytku. Przeważnie kupujemy je w supermarkecie wybierając te, które są najtańsze. Okazuje się jednak, że waciki wacikom nierówne. Te z supermarketu produkowane są z bawełny konwencjonalnej. Co to oznacza? Ano to, że do uprawy bawełny konwencjonalnej używane są pestycydy, herbicydy i nawozy sztuczne. Do produkcji włókna, tkanin, dzianin czy na przykład wacików z takiej bawełny angażowana jest cała gama środków chemicznych. Są to substancje szkodliwe zarówno dla środowiska jak i dla ludzi pracujących przy uprawie i obróbce bawełny konwencjonalnej, a także dla nas, konsumentów.Alternatywą dla konwencjonalnych są waciki organiczne. Są one produkowane z bawełny uprawianej na sposób ekologiczny czyli bez użycia chemii rolnej. Środków chemicznych nie używa się również przy obróbce bawełny organicznej czyli w procesie produkcji wacików i innych produktów bawełnianych. Jest to uprawa i produkcja przyjazna dla środowiska i dla ludzi.
SIMPLY GENTLE  jest marką brytyjską, która jako pierwsza w swoim kraju zdobyła certyfikat Soil Association dla produktów z bawełny organicznej.
Waciki otrzymujemy w standardowym dla tego typu produktów opakowaniu. Jest ich tam 100 sztuk. Są mięciutkie i delikatne. Dużym plusem jest to, że płatki nie rozdwajają się, a to dzięki specjalnemu wykończeniu ich brzegów. Nie pozostawiają na skórze kłaczków bawełny. Bez problemu usuwają makijaż. Płatków używam też do aplikacji toniku, o ile butelka z tonikiem nie jest zaopatrzona w atomizer. Oceniam te waciki bardzo pozytywnie i prawdopodobnie zacznę je systematycznie kupować. Płatki, a także inne produkty marki SIMPLY GENTLE można kupić w EKODROGERII.


5 komentarzy:

 1. Ja najbardziej lubię Biedronkowe waciki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedronkowych nie znam. Do tej pory kupowałam w Rossmanie waciki Lilibe. Na opakowaniu jest napis "100% Bio - Baumwolle".

   Usuń
 2. Waciki z bawełny organicznej to świetna sprawa, ze względu na środowisko oraz większe bezpieczeństwo dla nas. Niestety są one sporo droższe od zwykłych, więc na razie jest to nie na moją kieszeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię właśnie takie, nie rozchodzą się podczas używanie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...