niedziela, 15 kwietnia 2012

OMINDIA Olej do Masażu.

                  Najważniejszym procesem w ajurwedzie jest oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn. Proces ten, zwany w sansykrycie  panchakarma, składa się z wielu zabiegów ale podstawowymi są: odpowiednia dieta i masaże. Do masaży używane są ajurwedyjskie oleje. Wzmacniają one system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkanki od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, a więc opóźniają proces starzenia.

OMINDIA  produkuje kosmetyki według starych, ajurwedyjskich zasad. Wśród tych kosmetyków są też oleje do masaży, a ja jestem szczęśliwą posiadaczką jednego z nich. Jest to OMINDIA Olej do Masażu - Olej Słonecznikowy, Sojowy, Ryżowy, Lawenda & Ylang Ylang.


Olej znajduje się w plastikowej butelce o pojemności 200ml, wyposażonej w atomizer. Ma jasnożółty kolor, taki jak na zdjęciu. Zapach, jak zwykle, trudno jest opisać słowami. Określiłabym go chyba jako kwiatowo - ziołowy. Jest delikatny i jednocześnie świeży.


 Jak już pisałam, olej OMINDIA przeznaczony jest do masażu ajurwedyjskiego. Ja używam go przede wszystkim w charakterze balsamu do ciała. Mieszkam w małym miasteczku i nie znajdzie się tu ajurwedyjskich lekarzy ani masażystów. Jednak od czasu do czasu wykorzystuję ten olejek w sposób bardziej zgodny z jego przeznaczeniem tzn. robię sobie domowy automasaż ajurwedyjski. Na czym on polega i jak go wykonać - napiszę innym razem. Olejek zastosowany zarówno jako balsam jak i do automasażu spisuje się znakomicie. Skóra jest miękka, delikatna i dobrze odżywiona. Przez pewien czas pozostaje na niej delikatny zapach olejku.

Olej do Masażu OMINDIA  jest mieszanką kilku olejów: słonecznikowego, sojowego, ryżowego, sezamowego, migdałowego, z awokado. Ponadto zawiera olejki eteryczne z lawendy i ylang ylang, a także ekstrakty: z miodli indyjskiej (neem) utrzymującej skórę w zdrowiu i połysku, z kurkumy i z ginkgo biloba. Jest całkowicie naturalny. Nie zawiera żadnych substancji syntetycznych.

OMINDIA  oferuje cztery rodzaje oleju, po jednym dla każdego rodzaju dosha (vata, pitta i kapha) i czwarty olej - tridosha.


            Oleje do Masażu OMINDIA można nabyć w Biolanderze. Wpisując w zamówieniu kod rabatowy ad-2032 zyskujemy 5% zniżki.
            
  

2 komentarze:

  1. Ciekawi mnie ajurwedyjski masaż. Olejek musi pięknie pachnieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie też interesują masaże ajurwedyjskie takie z prawdziwego zdarzenia tzn. wykonywane przez fachowców. Niestety, nigdy takiego masażu nie miałam. Natomiast o automasażu postaram się napisać wkrótce.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...