piątek, 17 lutego 2012

FENIQIA Mydło Perfumowane Rumianek        Mamy w tym roku mroźną i śnieżną zimę i z pewnością wiele osób ma już jej dość. Do takich osób zaliczam się i ja. Z utęsknieniem czekam na wiosnę. Nie mogę się już doczekać pierwszych pączków na drzewach i krzewach, młodej, zielonej trawy, kolorów i zapachów wiosennych, a potem letnich kwiatów. Niestety, za takimi widokami i zapachami przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jednak, jeśli idzie o zapachy, jest pewien sposób. Ja, między innymi w tym celu, kupiłam Mydło Perfumowane Rumianek FENIQIA.


Nie zawiodłam się. Mydełko pachnie przepięknie. Zupełnie jakby się było na łące obsypanej rumiankowym kwieciem. Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież mydła FENIQII znane są z pięknych zapachów.

FENIQIA Marchand de Liban oferuje naturalne, ręcznie wytwarzane, orientalne mydła. Ich produkcja oparta jest na prastarych, tradycyjnych recepturach. W mydłach Feniqii znajdziemy najwyższej jakości oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, wonne zioła, bliskowschodnie przyprawy, olejki eteryczne i miód.
Czego natomiast nie znajdziemy w tych mydłach? Nie znajdziemy parabenów, detergentów, syntetycznych barwników i środków zapachowych, ani substancji będących produktami ubocznymi w procesie rafinacji ropy naftowej.

Mydełko zawiera wyciąg z kwiatów rumianku i olejek eteryczny z tego ziela. Rumianek (Matricaria chamomilla) to popularna roślina używana od wieków do celów leczniczych. Działa rozluźniająco na układ nerwowy, jest bardzo pomocny w leczeniu schorzeń układu pokarmowego. Rumianek jest wysoce antyseptyczny, działający przeciwko bakteriom, przynosi więc ulgę w stanach zapalnych. Posiada również właściwości łagodzące, zmniejszające obrzęki, delikatnie oczyszcza skórę, poprawia jej koloryt, ujędrnia, odświeża i delikatnie wybiela. Nic więc dziwnego, że również kosmetyka czerpie z dobrodziejstw rumianku pełnymi garściami. Znajdziemy go w wielu kremach do twarzy i do rąk, w szamponach i odżywkach do włosów, maseczkach, tonikach, a także w kosmetykach dla niemowląt.

Mydło Perfumowane Rumianek FENIQII jest bardzo delikatne. Wytwarza delikatną pachnącą pianę. Dobrze oczyszcza skórę i nie wysusza jej. Myję nim twarz i całe ciało. Swój piękny zapach pozostawia na skórze na kilka godzin. Można nim myć niemowlęta i małe dzieci.Tę małą, mydlaną kosteczkę o zniewalającym zapachu kupiłam w Biolanderze.  Jeśli w zamówieniu wpiszemy kod ad-2032 otrzymamy 5% rabatu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...