Savon de Marseille czyli mydło marsylskie jest mydłem potasowym. Po raz pierwszy wyprodukowano je w XVII wieku, właśnie w Marsylii. Jego pierwowzorem jest syryjskie mydło z miasta Aleppo.
Klasyczne mydło marsylskie produkowane jest ręcznie według tradycyjnej receptury marsylskich mydlarzy. Jest mydłem całkowicie roślinnym. Jego skład jest bardzo prosty i całkowicie naturalny: sodium olivate, sodium palmate, aqua, sodium chloride, czyli: przetworzona oliwa z oliwek, przetworzony olej palmowy, woda, sól kuchenna.
Obecnie często można spotkać mydło marsylskie wzbogacone wieloma różnymi substancjami roślinnymi np. lawendą, rozmarynem, bazylią, różą, fiołkiem, jaśminem, cynamonem i innymi. Mimo tych urozmaiceń mydło marsylskie nadal produkowane jest tradycyjną metodą, a jego podstawowe składniki pozostają bez zmian.
Nie zawiera sztucznych barwników, dodatków syntetycznych i stabilizatorów ani składników pochodzenia zwierzęcego. Swojej prostocie i naturalności zawdzięcza właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Umożliwiają one właściwe natłuszczenie i nawilżenie skóry, także przesuszonej, bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii. Dobrze oczyszcza skórę i nadaje jej aksamitną gładkość. Działa bakteriobójczo i stymuluje odnowę naskórka.
SAVONNERIE Mydło Marsylskie Oliwkowe 72% przeznaczone jest dla wszystkich rodzajów skóry, do mycia całego ciała, twarzy oraz do higieny intymnej. Bez obaw można nim myć małe dzieci.
Pomimo tych wszystkich zalet nie jest mydłem drogim. Duża, ważąca 300g kostka, kosztuje tylko 12 zł. Można powiedzieć, że jest to mydło na każdą kieszeń.
Kupuję to mydło w Biolanderze. Proszę pamiętać, aby składając zmówienie, wpisać kod rabatowy ad-2032. Obniży on cenę mydełka o 5%.
Ja zamawiam zawsze z Loccitane (tutaj masz linka http://pl.loccitane.com/myd%C5%82o-marsylskie-l%27occitane-en-provence-poland,36,2,13790,0.htm) i jestem mega zadowolona! Jest wydajne, a skóra po nim jest dobrze odświeżona i nawilżona.
OdpowiedzUsuńSzkoda, że jest tak mało popularne!
a u nas w sklepie też jest to mydełko na www.mydlodajnia.pl Zapraszamy Ewa
UsuńJest to świetne mydło. Bardzo dobry artykuł.
OdpowiedzUsuńJak mydło może być potasowe, skoro w składzie same "sodium"? Autor chyba chemii w liceum nie zaliczył...
OdpowiedzUsuńAutor ma słabe pojęcie o tym co napisał. Mydła potasowe zawsze wychodzą w formie pasty, a mydła w kostce robi się na bazie wodorotlenku SODU... To główne rozróżnienie, które powinno się znać pisząc o mydłach.
OdpowiedzUsuńTaka recenzja jest bardzo przydatna. Super wpis.
OdpowiedzUsuń